Ті, хто вижив у Бабиному Яру: історії тих, кому вдалося залишитися живими

0 Comments 07:40

Бабин Яр – одне з найтрагічніших місць в історії. Під час Другої Світової війни у ​​вересні 1941 року окупаційні війська нацистської Німеччини розстріляли в Бабиному Яру понад 33 тисячі євреїв. Ця масова кара стала символом Голокосту на теренах Радянського Союзу. Проте, не всі стали жертвами та кілька сотень людей зуміли вижити.

Серед них було кілька сміливців, які змогли уникнути смертельної долі. Одні зуміли сховатися під час розстрілу, інші проникли в окупаційні сили та вдалося піти непоміченими. Але ці ті, хто вижив, не тільки представлялися великою загрозою для німецької армії, але й ставали свідками жахливих злочинів нацистів.

Ті, що вижили з Бабиного Яру, стали свідками і жертвами невимовних жорстокостей. Вони назавжди запам'ятали вид знищених дерев, шматки тканини та уламки нерозбитих виночерпій, а потім довго намагалися вникнути в те, що відбувалося. Враження вони передавали у своїх свідченнях, говорили, як це бути свідомим свідком злочину, скоєного до людей, а не помилково.

Ім'яВікПідлогаПримітки
1Жанна25ЖіночийВижила
2Іван32ЧоловічийВижив
3Марія45ЖіночийВижила
4Олексій28ЧоловічийВижив
5Ольга19ЖіночийВижила
6Микола40ЧоловічийВижив

Хто загинув у Бабиному Яру?

Бабин Яр отримав всесвітню популярність як місце масових розстрілів цивільного населення, головним чином євреїв, циган, київських караїмів, а також радянських військовополонених, які здійснювали колабораціоністи та німецькі окупаційні війська 1941 року.

Хто розстрілював людей у ​​Бабиному Яру?

Бабин Яр у Києві – місце одного з найбільших масових розстрілів євреїв на окупованій Німеччиною території. Операція проводилася 29-30 вересня 1941 року. Німці продовжували проводити масові вбивства на цьому місці аж до зайняття Києва радянською армією у 1943 році.

Скільки загинуло людей у ​​Бабиному Яру?

За різними підрахунками, у Бабиному Яру в період з 1941 по 1943 рік було розстріляно від 70 000 до 200 000 людина. Євреї-в'язні, яких нацисти змусили спалювати тіла 1943 року, говорили про 70—120 тисяч.

Чому Бабин Яр став одним із головних символів Голокосту?

Бабин Яр був обраний німецьким командуванням через наявність там ровів та ярів. Це полегшувало завдання катам: їм не довелося копати глибоких могил для тисяч трупів. Крім того, місце було досить віддалено від центру міста: там легко було втекти від тих, хто цікавиться, та й пострілів було не чути.

Related Post

Коли експертиза обов'язкова упкКоли експертиза обов'язкова упк

Слідчий чи прокурор зобов'язані забезпечити проведення експертизи у випадках, коли потрібно встановити причину смерті або тяжкість та характер тілесних ушкоджень; визначити психічний стан підозрюваного у разі наявності підстав для сумніву